Ascus Nedir? Asc-H Ne Anlama Gelir?

Ascus Nedir? Asc-H Ne Anlama Gelir? Smear Test Sonucunun Ascus Çıkması Tehlikeli Midir? Ve HPV Virüsü tedavisi

HPV ASCUS bayanları, kadınları yakından ilgilendiren bir konudur. HPV bayanları, Bu sebeple de özellikle kadınlar tarafından sıklıkla merak edilmektedir. HPV ASCUS, smear testi ile ortaya çıkmaktadır.

HPV bayanları, Bu da insanların aklına ilk olarak kanser konusunu getirmektedir ve panik oluşumuna sebep olmaktadır. HPV  HPV bayanları,  ASCUS nedir? ASC-H ne anlama gelir? Smear bayanları, Test sonucunun ASCUS çıkması tehlikeli midir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Bayanları, Smear testinde bazı durumlarda test sonucunda HPV ASCUS görülebilmektedir. Bu durum bayanları, mikroskopta incelenmiş olan bazı epitel hücrelerinde değişiklikler oluştuğu anlamına gelmektedir.

HPV Bu değişikliklerin sebebinin bayanları, kanser mi yoksa iltihap sebebi ile mi oluştuğunun anlaşılamadığı şeklinde yorumlanabilmektedir. ASCUS DAN KURTULANLARIN YORUMLARI FORUM GİRİŞİ

ASCUS Nedir?

Ascus Nedir? Asc-H Ne Anlama Gelir?Smear testinde ASCUS bulunması kişilerin HPV bayanları, olduğu anlamına gelmemektedir. ASCUS bayanları, aslında saptanan hücrelerin ne olduğunun anlaşılamaması anlamına gelmektedir.

Bu hücreler Dünya Sağlık Örgütü tarafından yangı hücresi olarak isimlendirilmektedir. Bu oldukça doğru bir tanımlamadır.

Bu bozulma gösteren hücreler sadece HPV bayanları, sebebi ile meydana gelmez. Her türlü servikal infeksiyon yangı olarak adlandırılmaktadır.

Cinsel yönden aktif olan çoğu kadın %50-80 oranında HPV virüsü ile bayanları, tanışmaktadır. Bu virüsün pek çok tipi bulunmaktadır. ancak sadece 20 çeşidi cinsel yol ile bulaşır ve rahime yerleşir.

HPV virüsü çoğunlukla kadınların genital bölgesine yerleştikten sonra 1 yılda bayanları, %70 oranında yaklaşık 2 yılda %95 oranında bayanları, temizlenmektedir.

ASC-H Ne Anlama Gelir?

ASC-H yüksek risk altında olan lezyonların bulunduğu bayanları, smear testi anlamına gelmektedir. Bu sonuç ASCUS ile karıştırılmamalıdır.

ASC-H varlığı durumunda hastanın vakit kaybetmeden bayanları, kolposkopi olması gerekmektedir. Kolposkopi durumunda bayanları, lezyon bulunmasa bile hastaların mutlaka yakından takip edilmesi oldukça önemlidir.

Smear Test Sonucunun ASCUS Çıkması Tehlikeli midir?

ASCUS bayanları, çıkması durumunda sonuçlar bayanları, bayanları, patoloji uzmanı ile değerlendirilmektedir. Eğer kanser öncüsü hücre oluşumlarından patoloji uzmanı şüphelenirse ama tam olarak emin olamazsa o zaman bu durum.

ASCUS olarak yazılmaktadır. Ascus Nedir? Asc-H Ne Anlama Gelir?

Bu durumda kesinlikle hücrelerde bozulma olduğunu söylemek mümkün değildir. Fakat bayanları, smear testinin yenilenmesi için 1 yıl beklemeden 2-3 ay içerisinde tekrar yapılmaktadır.

ASCUS tanısı konulması durumunda bayanları, 2-3 ay smear testini beklemeden kolposkopi ile bayanları, rahim ağzının detaylı olarak incelemesi de yapılmaktadır. Şüpheli durum olması halinde buradan biyopsi alınarak daha detaylı bir inceleme yapılmaktadır.