HPV Virüsü Kondilom Nasıl Bulaşır?

HPV Virüsü Kondilom Nasıl Bulaşır? HPV virüsü tedavisi

HPV Virüsü Kondilom Nasıl Bulaşır? HPV virüsü tedavisi. Kondilomlar +genital siğiller+ genelliklede cinsel yolla bulaşır.

Eskiden tek bulaşma yoluda cinsel temas olarak sanılsa da, daha sonrada yapılan araştırmaları yüzeysel temasın da HPV virüsününde bulaştırabileceğini kanıtladı.

Havlular, bornozlar, iç çamaşırı gibi de malzemelerin ortak kullanımı, hijyenik olmayanda tuvalet gibi ortak kullanım alanlarının kullanılması ve tuvaletten de sonra ellerini yıkamayan virüs taşıyıcısıyla tokalaşmak bilede HPV virüsünü bulaştırabilir.

HPV VİRÜSÜNDEN KURTULANLARIN YORUMLARI FORUM GİRİŞİ

HPV virüsü blaşıyı Maddeler halinde sıralayalım:

Cinsel temas HPV Virüsü Kondilom Nasıl Bulaşır?

HPV Virüsü Kondilom Nasıl Bulaşır?Havlu, bornoz, iç çamaşırı gibi malzemelerinde ortak kullanımı
Temizliği sağlanmamışda ortak kullanımda alanlarında bulunma +Umumi tuvaletler gibi…+
Tuvaletten sonrada ellerini yıkamayan taşıyıcı ile el ele teması.

HPV virüsü taşıyan bir kişi ömür boyu taşıyıcı

HPV virüsünü de taşıyan bir kişide ömür boyu taşıyıcı olacağı içinde hastalarda korku oluşur.

Aslında hpv virüsü sürekli aktif olmaz. HPV virüsünün bulaşmasında da önemli nokta da, temas sırasında virüsün aktif olmasıdır. Eğer vücudunda bağışıklık sistemi güçlüysede her zaman virüsü kontrolü altına alabilir.

Genital siğilinin nasıl bulaştığı ya da tedavisinin nasıl yapıldığından daha önemlide olan şey HPV virüsünden korunmanın yollarıdır. Bunun içinde HPV’den korunmanın yolları yazımızıda okumanızı tavsiye ederiz.

Erkeklerde HPV Virüsü Nasıl Bulaşır?

Bir erkekde HPV virüsü taşıyan ve bu sırada virüsü salgılayan bir kadınlada ilişkiye girerse HPV virüsü bulaşır; dolayısıylada genital siğil meydanada gelebilir.

Bir erkeğinde HPV taşıyıcısı olması da, bulaştırıcı özelliği olduğuda anlamına gelmez. Sadece o erkekte kondilom varsa da karşı tarafada bulaştırır.

Eğer siğili yoksa, HPV virüsü taşısa da bulaşmada meydana gelmez. Genital siğillerin tedavisi ile kondilomların yakılması erkeklerdeki bulaştırıcılığı ortadan kaldırır. Ancak yakıldıkça bazen çoğalmaktadır.